Şimdi Gel, Tüm Akülerde İlkbahar Bakım İndirim Fırsatını Yakala !!!

!!! EXİDE AKÜ DE DEV İLKBAHAR KAMPANYASI.!!!

60 AMPER EXİDE AKÜ 1.900 TL74 AMPER EXİDE AKÜ 2.400 TL.

Varta Akü, Mutlu Akü, Çelik Akü, Yiğit Akü, İnci Akü, Exide Akü, Yuasa, Probat, powercell ve Daha Birçok Marka Akü İle Hizmetinizdeyiz.!!!

Akünüzü Şimdi Getirin, Tüm Sonbahar Bakımlarını ve Ölçüm Değerlerini Anında Ücretsiz Şekilde Yapalım.!!!

Detaylı bilgi için bize ulaşın.


Hakkımızda

Düzce Güloğlu Akü ve Oto ElektrikDÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

DÜZCE AKÜ Düzce Güloğlu Akü ve Oto Elektrik, tecrübeli ve çalışkan kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin hizmet vermekteyiz.!!

Düzce’nin 1 Numaralı Akü Tedarikçisiyiz

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü ve Oto Elektrik, firması olarak Düzce‘de hizmet vermekteyiz. Güloğlu Akü ve Oto Elektrik, akü sektöründe birçok marka ile ve oto elektrik alanında tecrübeli ustalarımız ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Toptan ve perakende satışlarımız mevcuttur. İnternet üzerinden veya iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçerek detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün sağlamış olduğumuz araç, alet ve makinelerin başında otomobil, ağır vasıta, motosiklet, jetski, kar motoru, foklift, temizlik makineleri, elektrikli bisiklet, akülü araba, golf arabası, elektrikli sandalye, alarm sistemleri, ışıldak, çim biçme makineleri, marine (Deniz Araçları), iş makinaları, ups, enerji sistemleri ve sabit tesis aküleri gelmetedir. Geniş ürün yelpazesi ile sizlere her alanda hizmet vermekteyiz.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

Akü Nedir? Nasıl Çalışır?

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza akü denir.

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik, firması olarak Akünün görevi öncelikle ilk anda çalışabilmesi için marş motoruna elektrik akımı vermek, araç motoru çalışmadığı zamanlarda kullanılacak alıcılara akım göndermek ve motor çalışırken elektrik sisteminde voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak böylece yüksek devirlerde alternatörün üreteceği voltaj bazen fazla yükselebileceğinden alıcıların zarar görmesini engellemektir. Bu durumda akü alternatörün oluşturduğu akımın bir kısmını üzerine alarak aşırı voltajın yükselmesini önler. Benzinli motorlarda kullanılan 12 V’luk akü, birbirine seri olarak bağlanmış altı adet 2 voltluk hücreden meydana gelmiştir. Her eleman grubu içerisinde, birbirlerine paralel bağlanmış pozitif ve negatif yüklü plaklar vardır. Pozitif plaklar aktif madde olarak, kurşundioksit içerir. Negatif plaklar aktif madde olarak, saf kurşun içerir. Plakların arasına, kısa devreyi önlemek için plakları izole eden separatörler/ ayırıcılar yerleştirilir. Ayırıcılar, plaklar arasındaki kimyasal tepkimeyi engellemeyecek şekilde çok küçük gözenekleri bulunan maddelerden yapılır. Akünün içine sülfürik asitle saf su karışımı olan elektrolit konulur. Elemanlar arası seri olarak kurşun köprülerle bağlanmıştır.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

AKÜ HAKKINDA UYARILAR

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak Aküler, kutup başları, terminaller ve ilgili parçalar kurşun, kurşun bileşimleri ve diğer bazı kimyasallar içermektedir. Ciddi sağlık sorunlarına yol açmaması için akü ile ilgili her türlü çalışma sonunda eller mutlaka bolca su ve sabunla yıkanmalıdır.

Akü üzerinde ve çevresinde çalışırken daima koruma gözlüğü, maske ve eldiven takılmalıdır.

Akülerde oluşan hidrojen gazı son derece yanıcıdır. Şarj alanları iyi havalandırılmalıdır.

Kıvılcım, alev, yanan sigara, kaynak, sürtünme ve statik elektriğin boşalması gibi tutuşmaya yol açacak her tür nesne ve etken akülerden uzakta tutulmalıdır. Aksi halde gaz ateş alıp patlayabilir. Ayrıca bakım sırasında oluşabilecek kıvılcımlara engel olabilmek için ilk olarak topraklanmış kablo bağlantısının çıkartılıp yine en son olarak da bu bağlantının takılması gerekmektedir.

Araçtan bir aküyü sökerken önce (-) negatif olan kutup başını sökülmeli, araca aküyü takarken de önce (+) pozitif kutup başını bağlanmalıdır.

Şarj esnasında doğrudan devreler bağlanmamalı veya sökmemelidir. Kıvılcımdan kaçınmak üzere kablo başlıklarını bağlarken veya çıkartırken daima önce şarj ve test cihazları kapatılmalıdır.

Sulu aküler, herhangi bir yana 45 dereceden fazla eğilmemelidir. Aküler ciddi yanıklara sebep olabilecek sülfürik asit içerirler. Asit ile temas edilirse, temas yeri bol su ve sabun ile yıkanmalıdır. Göze asit kaçması halinde yıkamanın hemen arkasından tıbbi kontrolden geçilmelidir.

•    Şarj, test veya aküden aküye bağlantı yaparken akünün üzerine eğilmeyiniz.
•    Donmuş aküyü şarja bağlamadan önce 15 dereceye kadar ısınmasını bekleyiniz.
•    Akü voltajının doğru yönde olduğunu görmeden araca takmayınız.
•    Aküleri ve elektroliti çocuklardan uzak tutunuz.

Doğru kullanım için dikkat edilmesi gereken hususlar:

•    Akünün yüzeyi temiz ve kuru tutulmalıdır.
•    Akü bağlantı noktalarında gevşeme, oksitlenme olmamasına dikkat edilmelidir.
•   Eğer akünün tipi uygunsa, akünün suyu kontrol edilmeli, azalma varsa “saf su” eklenmelidir. Kesinlikle asit eklenmemelidir.
•    Akünün uzun süreli kullanılmadan saklanacağı durumlarda tam şarjlı olmasına dikkat edilmelidir.
•    Talimatları mutlaka okuyun ve uyun.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

Akü Çeşitleri Nelerdir ?

Akü çeşitleri nelerdir, tam kapalı veya kuru akü ne demektir?

Aküler, kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel ndemir gibi kullanılan metal cinslerine göre çeşitlere ayrılır.

Günümüzde en yaygın kullanılan akü tipi kurşun-asit akümülatörleridir.Bu aküler de temel olarak kuru ve sulu diye ikiye ayrılır.

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak sulu akülerin en fazla kullanılan çeşitleri starter veya SLI (başlatma, ışıklandırma ve ateşleme fonksiyonlarının ingilizce baş harfleri ile ifade edilmiş hali) olarak da tabir ettiğimiz klasik tipteki oto aküleridir. Oto aküleri de kendi içinde tam kapalı veya buşonları açılabilen diye ikiye ayrılır. Bu iki tip akünün de iç yapısı aynıdır. Yani her ikisi de klasik tipte kurşun asit akülerdir.  Kapalı akülerin farkı buşonların açılamamasıdır. Bu akülere su eklenemediği için voltaj düzenekleri iyi olan araçlara takılması daha uygundur.

Bundan başka iç yapısı ve kullanım alanları farklı olsa da stasyoner (sabit tesis) ve traksyoner (forklift) aküleri de sulu ürünler kapsamına girer.

Kuru yani VRLA akülerin iç yapıları ve teknolojileri farklıdır. VRLA tanımının Türkçe karşılığı sübap ayarlı kurşun asit akü demektir. Bu aküler de iç yapılarına göre ikiye ayrılır.

AGM (elektroliti separatörlere emdirilmiş) ve jelli VRLA aküleri. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır. Gaz çıkışı minimumdur. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur. Ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı daha dayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur. Kullanım alanları arasında sabit tesisler, UPS’ler, tekneler ve santraller vardır.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

Akü Seçimi Nasıl Yapılır ?

Aracım İçin En Uygun Aküyü Nasıl Seçebilirim? Hangi Araca, Hangi Akü Kullanılmalıdır?

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak akü seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli hususlar akünün boyu, markası, yedek kapasitesi, yaşı ve CCA’dır (soğuk hava marş amplifikatörü). Aküler farklı boyutlarda olabilirler.   Akünün güvenli ve rahat bir biçimde yerine oturması önemlidir. Arabanıza özel akü boyunu bilmeden asla akü almayın. Aksi takdirde paranızı çöpe atmış olacaksınız. Akünüzün marka seçimini kullanıcı el kitabında belirtilen markalardan yapmanız en iyi seçenektir. Çok ucuz fiyata satılan aküleri almanız tavsiye edilmez aksi takdirde bu aküler elinizi cebinize daha çok atmanıza neden olacaktır. Akü yedek kapasite oranı için yine kullanıcı el kitabına bakmanız önerilir. Akü yedek kapasitesi oranı akünün ön yüzünde genelde küçük harflerle yazılır. Akünün üretim tarihi 6 aydan az ise yeni akü olarak kabul edilir. Akünün üretim tarihi genelde ön yüzünde veya akü kabında yazar. CCA (Soğuk hava marş amplifikatörü) arabanızın çok soğuk havalarda performans gösterebilmesini sağlar. Soğuk iklimi olan bir yerde yaşıyorsanız CCA seçimi için büyük rakamlı olan aküler önerilir.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

Bosh BSL 2470 ile Hızlı Şarj Etme

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak;

 • Elektronik donanımlı araçlarda da hızlı şarj yapabilme özelliği
 • Aracın elektrik donanımı çalıştırma ve şarj esnasında korunur. (DIN 40 839 normuna uygun, gürültü seviyesi I)
 • 12 V ve 24 V seçim şalteri.
 • Kademesiz şarj akımı şalteri. Aşırı deşarj olmuş aküler için şalter.
 • Sıcaklık kompanzasyonlu şarj için şalter.
 • WU karakteristik eğrisine göre şarj.
 • Ampermetre, tam izolasyonlu şarj maşalarıyla donatılmış 3 m uzunluğunda şarj kablosu, aşırı yüklenmeye karşı koruma.

Akü Takviyesi nasıl yapılır?

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik, Aküden aküye bağlantı (jump-start)  için kullanacağınız akünün aynı amper olmasına dikkat edin.

• Motoru ve de elektrik harcaması muhtemel her şeyi kapatın.

• Öncelikle kablonun kırmızı ucunu boşalmış olan akünün (+) terminaline; daha sonra diğer ucunu dolu olan akünün terminaline bağlayın.

• Daha sonra kablonun siyah ucunu dolu olan akünün (-) terminaline ve kablonun diğer ucunu boşalmış akülü aracın kaportasında herhangi bir metal bölüme bağlayın.

• Kabloların egzoz, pervane gibi hareketli veya sıcak noktalara temas etmemesine dikkat edin.

• Dolu akülü aracı çalıştırıp, daha sonra boş akülü aracı çalıştırın.

• Araçlar çalıştıktan sonra boş akülü araçtan başlayarak; kabloları sökebilirsiniz.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

Optima Red 12V 50Ah Akü İmkanı

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik, firması olarak Red Top Rt S 4,2 12V 50Ah Akü, işlevsel ve dayanıklı yapısı sayesinde verimli bir kullanım deneyimi sunar. Patentli Spiralcell teknolojisi ile üretilmiş olan akü, kısa sürede şarj olur. Uzun ömürlü olmasıyla beğeni toplayan ürün, üst düzey performansıyla da dikkat çeker. Ürün; özellikle tekneler, yatlar ve motorlu yelkenliler için ideal özelliklerle donatılmıştır. Aküye sabitlenmiş hâldeki spiral plakalar sayesinde sallantının yoğun olduğu seyirlerde verimli bir şekilde kullanılabilir.

Akünün Dayanıklılığını Artıran Teknolojik Detaylar

 • Optima Red Top Rt S 4,2 ürününde yer alan patentli Spiralcell teknolojisi akünün daha uzun süre kullanılabilmesine imkan tanır. Spiralcell teknolojisi sayesinde akünün şarj olma süresi de kısalır.
 • Spiralcell teknolojisi ile üretilmiş olan aküde, sıradan akülere oranla daha geniş bir yüzey plakası yer alır. Bu sayede plaka ile daha fazla kimyasal temas eder ve güç aktarımı artar.
 • Optima Red Top Rt S 4,2 ürünü, marş anında yüksek güç sunar. Güçlü yapısıyla dikkat çeken akü, yenilikçi teknolojisi ile fonksiyonel bir kullanım süreci ortaya çıkmasını sağlar.
 • Spiral plakalar, akü içerisindeki yerlerine sabitlenmiş durumdadır. Böylece akünün oluşabilecek titreşimlere karşı dayanıklılığı da artar.
 • Asit sızdırmama özelliği ile dikkat çeken ürün, yüksek ısı dayanımına da sahiptir. Fonksiyonel ayrıntılarıyla göz dolduran akü, uzun raf ömrüyle de dikkat çeker.

Gelişmiş Teknik Özellikler

 • 12 V 50 Ah (Amper)
 • Ağırlık: 17,2 kg
 • Boyut: Uzunluk 254 mm x Genişlik 175 mm x Yükseklik 200 mm

Yenilikçi ve Deneyimli Bir Marka: Optima

Optima, yaklaşık 40 yıldan beri sektörde yer alan yenilikçi bir markadır. Teknolojiyi ön plana çıkaran üretim anlayışı ile adından söz ettiren marka, inovatif ürünleriyle de fark yaratır.  

Patentli Spiralcell teknolojisi sayesinde daha çok kullanım süresi, daha kısa şarj olma süresi ve geleneksel marin akülerine göre iki kat süreli kullanım.
Marş anında çok yüksek güç
Asit sızdırmaz özelliği ve yüksek ısı dayanıklılığı ile birlikte daha uzun raf ömrü.
Akü içindeki spiral plakalar yerine sabitlenmiştir, bu da akü’nün titreşime karşi daha dirençli olmasını saglar.Yapılan testlerde geleneksel marin akülere göre bu oran 1’e / 15 olarak tespit edilmiştir.Bu durum optima aküleri yoğun sallanımlı seyirler için mükemmler bir seçenek yapmaktadır. 
SpiralCell aküler, sıradan akülere göre daha geniş yüzey plakası sunmaktadır, çünkü kendi etrafındaki yüzey bobinleri silindir şeklindedir. Bu da, daha fazla kimyasalın plakayla temas ederek, daha hızlı yeniden doldurma ve daha fazla güç aktarımıdır.
Derinine İnme
Derin devir akülerden, tipik olarak kullanım sırasında akü kapasitesinin yüzde 60-70’inin deşarj olduğu kullanımlarda yararlanılmaktadır. Bu derin, tekrarlanan amper yükü aküye bu “derin devir” adını vermiştir. Ve sadece yüzde 1 ile 3 deşarja maruz kalmasıyla araba marş aküsünden oldukça farklıdır

*OPTIMA , gücünü özellikle açık denizlerde gösterir. İster uzak sularda yat turuna çıkın, isterseniz motorlu yelkeniniz ya da teknenizle kılıyarda gezinin OPTIMA aküsünün sizi yarı yolda bırakmayacağına emin olabilirsiniz. Patentli Spiralcell teknolojisi, akünün daha uzun süre dayanmasını, daha hızlı şarj edilmesni ve geleneksel bir marine aküsüne oranla iki kat daha uzun ömürlü olmasını garanti etmektedir. Ayrıca bu aküler, sızdırmaya karşı sağlam olup, aşırı ısılara karşı özellikle dayanıklı, daha uzun raf ömürlü ve sarsılmalara karşı da diğer akülere oranla yaklaşık on beş kat daha sağlamdır.

AKÜ NASIL SAKLANMALI ?

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak -Ca bakım gerektirmeyen sulu şarjlı akümülatörler 6 ay, hibrit aküler 3 ay şarjını kaybetmeden depolanabilir. Aküler eğer deşarj olmuş vaziyette depolanır ise hasar görürler. Bütün aküler serin ve kuru bir yerde saklanmalı, ayrıca sulu akümülatörler düz konumda ve birbiri üzerine konacaksa aralarına muhakkak ayırıcı (Ör: strafor) yerleştirerek depolanmalıdır. Akü üstleri temiz olmalıdır.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

OTO ELEKTRİK YEDEK PARÇA

DÜZCE AKÜ Güloğlu Akü Market ve Oto Elektrik,firması olarak Araç üreticilerinin çeşitli parça üreticilerine, belirli kalite çerçevesinde üretimini yaptırdığı, kendi ürün numarası olan, orjinal ambalajlı paketlerde satılan parçalara orjinal yedek parça denir. Araç üreticileri, aracın her parçasını kendisi üretemeyeceği için, belli üretici firmalarla anlaşarak, aracı üretirken kullandığı parçaların ikamesi olabilecek bu orjinal parçaları yetkili servislere önerir. Orjinal yedek parçalar, araç üreticileri dışında araç ithalatçıları tarafından garanti kapsamına alınmış parçalar da olabilir.Araç üreticilerinin çeşitli parça üreticilerine, belirli kalite çerçevesinde üretimini yaptırdığı, kendi ürün numarası olan, orjinal ambalajlı paketlerde satılan parçalara orjinal yedek parça denir. Araç üreticileri, aracın her parçasını kendisi üretemeyeceği için, belli üretici firmalarla anlaşarak, aracı üretirken kullandığı parçaların ikamesi olabilecek bu orjinal parçaları yetkili servislere önerir. Orjinal yedek parçalar, araç üreticileri dışında araç ithalatçıları tarafından garanti kapsamına alınmış parçalar da olabilir. Araç üreticilerinin çeşitli parça üreticilerine, belirli kalite çerçevesinde üretimini yaptırdığı, kendi ürün numarası olan, orjinal ambalajlı paketlerde satılan parçalara orjinal yedek parça denir. Araç üreticileri, aracın her parçasını kendisi üretemeyeceği için, belli üretici firmalarla anlaşarak, aracı üretirken kullandığı parçaların ikamesi olabilecek bu orjinal parçaları yetkili servislere önerir. Orjinal yedek parçalar, araç üreticileri dışında araç ithalatçıları tarafından garanti kapsamına alınmış parçalar da olabilir.

DÜZCE AKÜ – Düzce Güloğlu Akü Market-Oto Elektrik

İş Yerimizden Görüntüler